Augantis susidomėjimas ekologiškais žaislais

Gyvename amžiuje, kai ekologija tampa vis aktualesniu dalyku daugeliui žmonių besirūpinančių savo sveikata bei aplinka. Dar nedaugelis turbūt yra girdėję ir apie ekologiškus žaislus, bet susidomėjimas vis auga ir ateityje tikimasi taps vis dažniau šeimų pasirnkama alternatyva įprastiems žaislams. Juk vaiko sveikata tėvams pats didžiausias turtas.

Tikriausiai kiekvienas vaikas savo kambaryje turi begalę didelių minkštų pliušinių meškinų, kaladėlių, dėlionių, lėlių ar mašinyčių. Deja, dauguma tokių žaidimų turi gausybę, ne itin sveikatai palankių medžiagų. Juk plastmasės apdirbimui, dažymui ar dekoravimui naudojami patys įvairiausi dažai, klijai, kita chemija, kartais viršijanti leistinas normas iki kelių dešimčių kartų. Aišku, nieko tokio jei tokių žaislų būtų vienas ar du, bet kai tai didžioji dauguma visų turimų, tuomet jau reiktų susirūpinti, ypač jei juos vaikas mielai dedasi į burnytę.

Bet visgi pulti į paniką nereikėtų. Kartais pakanka tiesiog labiau pasidomėti, atidžiau perskaityti etiketes dar prieš perkant žaislus. Reaguodami į eko madas ir kai kurie gamintojai bando prisitaikyti tiekdami nežalingus mūsų organizmams produktus iš saugios plastmasės ar net kartono. Dar vienas pliusas, kad visiškai nepasikeičia nei žaislo paskirtis, nei išvaizda, o štai naudos gaunama žymiai daugiau, ypač kalbant apie įvairias alergines reakcijas kylančias nuo toksiškų, gaminimo metu naudojamų komponentų. Galų gale tą patį pliušinį meškiną galima pasidaryti ir patiems ar bent jau susirasti rankų darbo analogą, kuris pagamintas tik iš natūralių, draugiškų tiek vaikui tiek ir gamtai sudedamųjų dalių. Toks didelis minkštas pliušinis meškinas visada bus madingas ir džiugins žmogų visais jo gyvenimo etapais. Pliušiniai meškinai – niekad nemirštanti mada.

O juk ir paprasti medinukai, šiuolaikinių technologijų dėka gali tapti ne ką mažiau patrauklūs bei įdomūs nei prašmatnios plastmasės. Juolabiau, kai šie tarnaus ne vienus metus iš eilės, skirtingai nei įprasti lengvai lūžtantys žaislai. Be to paėmus medinį žaislą į rankas, jaučiami visiškai kitokia atmosfera, tarsi laikytumėte kažką gyvo, o ne iš jokios dvasios neturinčių pigių medžiagų gaminto.

Taigi prisiminę, kad svarbiau kokybė, o ne kiekybė, pratinkime savo vaikus susidraugauti su ekologija ir puoselėti ją net ir suaugus.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *